pracy dyplomowej

Skąd czerpać materiały do pracy dyplomowej? Jak pisać pracę dyplomową?  Postanowiliśmy Wam ułatwić pisanie prac dyplomowych, tych licencjackich, magisterskich, inżynierskich i doktoranckich. Poniżej znajdziecie listę stron, które będą przydatne podczas pisania pracy.

Istnieje wiele baz przeszukujących źródła naukowe z artykułami naukowymi, ale też książkami czy czasopismami. Duża część jest bezpłatna. Są to głównie źródła anglojęzyczne, jednak nawet bez znajomości języka angielskiego możemy sobie z tym poradzić np. używając translatorów w Internecie. Oto kilka propozycji serwisów:

Google Scholar

https://scholar.google.com/

Z pewnością ją znacie! Znana i najpopularniejsza wyszukiwarka, która daje możliwość łatwego wyszukiwania i znajdowania odpowiednich naukowych materiałów źródłowych. Uporządkowuje wyniki pod względem wartości (rangi autora, źródła, treści publikacji i ilości cytowań), a także pozwala wyszukiwać dużą liczbę źródeł z wielu dyscyplin.

Biblioteka Cyfrowa Uniwersytetu Wrocławskiego

https://www.bibliotekacyfrowa.pl/dlibra

To inicjatywa Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu, która umożliwia dostęp do cyfrowych kopii najcenniejszych zabytków kultury piśmienniczej, kolekcji dzieł sztuki oraz materiałów regionalnych. Biblioteka Cyfrowa Uniwersytetu Wrocławskiego wykorzystuje oprogramowanie dLibra – opracowane i rozwijane przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo Sieciowe.

Internetowa Biblioteka Cyfrowa

https://www.jstor.org/open/search/

JSTOR to internetowa biblioteka cyfrowa, która posiada czasopisma, ebooki. Oferuje bezpłatne czytanie online oraz indywidualne subskrypcje dla niepowiązanych naukowców.

SAGE Publishing

https://us.sagepub.com/en-us/nam

SAGE Publishing jest wiodącym międzynarodowym wydawcą czasopism, książek i mediów elektronicznych dla rynków akademickich, edukacyjnych i zawodowych. Od 1965 r. SAGE pomaga informować i edukować globalną społeczność naukowców, praktyków, badaczy i studentów obejmującą szeroki zakres tematów, w tym biznes, nauki humanistyczne, nauki społeczne oraz naukę, technologię i medycynę.

Academia.edu

https://www.academia.edu/

Platforma dla naukowców do dzielenia się artykułami badawczymi. Naukowcy dzielą się tam swoimi badaniami, monitorują, analizują wpływ ich badań oraz śledzą badania prowadzone przez nich naukowców. Ponad 120 milionów naukowców zapisało się na Academia.edu, dodając 25 milionów artykułów.

Szukajwarchiwach.pl

https://szukajwarchiwach.pl/

Szukaj w Archiwach to serwis, którego celem jest udostępnienie w internecie opisów materiałów archiwalnych z archiwów państwowych i innych instytucji. Dzięki niemu możecie skorzystać ze zbiorów bez wychodzenia z domu! Dostęp jest całkowicie otwarty – nie wymaga logowania i jest bezpłatny (materiały, które znajdują się na szukajwarchiwach.pl można swobodnie wykorzystywać, w tym pobierać, kopiować i rozpowszechniać). Pomysłodawcą, twórcą i administratorem serwisu jest Narodowe Archiwum Cyfrowe.

FBC

https://fbc.pionier.net.pl/

Serwis bazuje na opisach publikacji cyfrowych dostępnych w bibliotekach cyfrowych i repozytoriach współpracujących z FBC. Portal daje możliwość wyszukiwania opisów cyfrowych publikacji dostępnych w polskich bibliotekach cyfrowych i repozytoriach współpracujących z FBC. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać ze zbiorów rozpowszechnionych bezpośrednio przez te instytucje.

Elsevier

https://www.elsevier.com

Elsevier to globalna firma, która zajmuje się analizą informacji. Pomaga instytucjom i profesjonalistom w prowadzeniu badań naukowych, a także w rozwijaniu opieki zdrowotnej i poprawianiu wydajności podejmowanych działań dla dobra ludzkości. Elsevier zapewnia internetowe rozwiązania cyfrowe – między innymi ScienceDirect, Scopus, Elsevier Research Intelligence i ClinicalKey – publikuje prawie 2200 czasopism, w tym The Lancet i Cell, oraz ponad 25 000 tytułów książek, w tym wiele kultowych prac referencyjnych. Jeżeli potrzebujecie przeanalizować dokonania naukowe poszczególnych autorów – wykorzystajcie do tego: Scopus.

Free Full PDF

http://www.freefullpdf.com/

Na koniec proponujemy wyszukiwarkę Free Full PDF, czyli bezpłatne artykuły naukowe w formacie PDF. Serwis obecnie posiada około osiemdziesięciu milionów dokumentów.

Jeżeli nadal potrzebujesz wsparcia, to z przyjemnością pomożemy!

Kliknij, aby ocenić ten artykuł!