07-11-2020

PROMOCJA "NA ŚW. MARCINA"

Promocja "Na św. Marcina"

W Dzień Świętego Marcina można zjeść rogala, opić się wina i powróżyć sobie w kwestii nadchodzącej zimy. Można również skorzystać z wyjątkowej promocji opracowania materiału edukacyjnego w PiszemyPrace.pl nawet 20% taniej.


Święty Marcin to opiekun żołnierzy, koni, zimowych zapasów i jesiennych uczt, jako rzymski legionista napotkał pewnej chłodnej nocy obdartego i ledwie trzymającego się na nogach żebraka. Niewiele myśląc, odciął połę swojego żołnierskiego płaszcza i okrył biedaczynę, wręczając mu przy tym sakiewkę pełną złotych monet. Tej samej nocy ujrzał we śnie Chrystusa ubranego w darowaną żebrakowi opończę, który mówił do otaczających go aniołów: „Patrzcie, jak mnie Marcin, katechumen, przyodział”. Na takie dictum nasz święty od razu przyjął chrzest, a wkrótce wystąpił z armii.

Jedynymi istotami, które mogą mieć coś za złe Marcinowi, są gęsi. Jest on bowiem patronem ich jesiennego uboju, a świętomarcińskie uczty, popularne w calusieńkiej Europie, nie mogą obyć się bez dużej ilości gęsiny przyrządzanej na setki sposobów. Było nie zdradzać świętego gęganiem, kiedy skrył się w pełnej drobiu komórce przed chcącymi go wybrać na biskupa wiernymi! Chociaż nawet gdyby gęsi siedziały cicho, i tak by się im nie upiekło (sic!). Po prostu na początku listopada są najtłustsze i najlepiej nadają się na stół.

W Dzień Świętego Marcina definitywnie kończyły się prace w polu, po 11 listopada nie wypędzano już bydła na pastwiska aż do wiosny. Można było za to zjeść świętomarcińskiego rogala, opić się wina i powróżyć sobie w kwestii nadchodzącej zimy, przywołując ludowe przysłowia, np. „Gdy Marcinowa gęś po wodzie, Boże Narodzenie po lodzie” albo „Jeśli na Marcina sucho, to Gody (czyli Boże Narodzenie) z pluchą”.


Abyście mogli spokojnie świętować mamy dla Was specjalną promocję.
Zamawiając u nas pracę, w okresie od  9 do 15 listopada 2020 możecie liczyć na specjalne rabaty cenowe.

Warunki przyznania rabatu 5-10%*

  1. Termin realizacji zlecenia - min. 60 dni
  2. Zamówienie zostanie złożone pomiędzy 9 a 15 listopada 2020

Warunki przyznania rabatu 10-20%*

  1. Termin realizacji zlecenia - min. 30 dni
  2. Zamówienie zostanie złożone pomiędzy 9 a 15 listopada 2020
  3. Zamówienie zostanie opłacone w formie jednorazowej przedpłaty przelewem bankowym

* Wysokość rabatu od 5 do 20% ustalana jest indywidualnie w zależności od tematyki zlecenia. "Promocja na św. Marcina" nie łączy się z innymi promocjami.


Formularz wyceny/zlecenia materiału edukacyjnego